Respuesta :
First you find the unit rate.... 1.30/5=0.26
unit rate for one ear of corn: 0.26/ear
0.26x12= 3.12
a dozen ears of corn would cost $3.12
unit rate for one ear of corn: 0.26/ear
0.26x12= 3.12
a dozen ears of corn would cost $3.12
i legit read it wrong and thought the market was selling peoples' ears but in all seriousness the answer is c