Find the exact value of the following. Do NOT use labels in your answer and do NOT round your answer. If three pens cost $5.67, the cost of one pen is $

Respuesta :

You would do $5.67 divided by three. one pen is $1.89
Emrk8
It is 1.89 dollars per pen.
Q&A Education