Jin bought 4 markers for $7. How many markers can he buy
for $21? Show your work.
Answer:
12
Step-by-step explanation:
7 times 3 is 21
and 4 times 3 is 12
Answer:
12
Step-by-step explanation:
first do 7 divided by 4 to find what 1 is worth. this answer is 1.75
now divide 21 by 1.75 to get 12
12 is your answer
hope this helped :)