A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12.00. Use decimal notation if necessary.
a. What is the cost per pint? $
b. How many pints do you get per dollar?
pint(s)
c. At this rate, how many pints can you afford for $20.00?
pints
d. At this rate, how much will 8 pints of raspberries cost? $