lilynsofiaadams lilynsofiaadams 05-11-2020 Mathematics contestada Adalyn is stocking up on cans of soup for the winter. They are on sale for $2.25 each and she has a $3 coupon. If she can spend no more than $30 on soup, how many cans can she buy? (She can't buy partial cans)