210006608 210006608 05-11-2020 Mathematics contestada James bought 22 candy bars for $137. If the king size candy bars cost $8 and a regular size candy bar cost $5 , how many of each candy bar did he buy? One equation looks like: x+y=22 Find the other equation and solve the system.