Respuesta :
Answer:
1.33
Step-by-step explanation:
480 divided by 360 gets you 1.33
Answer:
Each ribbon costs $0.75.
Step-by-step explanation:
All you need to do solve the problem is divide 360/480 = 0.75.
To check your answer, multiply 0.75 by the number of ribbons sold:
0.75 x 480 = 360
I hope this helped! If it did, please consider rating my answer and pressing thanks. Have a fantastic day!