Respuesta :

Answer:

$0.32 ( 32 cents)

Step-by-step explanation:

To find the price of 1 ounce, divide total cost by total ounces bought:

3.20 / 10 = 0.32 per ounce

1 ounce cost $0.32 ( 32 cents)

Answer:

.32

Step-by-step explanation:

divide 10 and 3.20 then to check your answer multiply .32 by 10.

Q&A Education