CAN YALL HELP ME OUT ASAP Margie bought 1 1/2 pounds of tomatoes for $2.00 per
pound, 14 pound of onions for $1.60 per pound, and 1
pound of apples for $1.65 per pound. How much did she
pay for her total purchase?

Q&A Education