Jadabox43 Jadabox43 05-11-2020 Mathematics contestada Margie bought 1 1/2pounds of tomatoes for $2.00 per pound, Ya pound of onions for $1.60 per pound, and 1 pound of apples for $1.65 per pound. How much did she pay for her total purchase?