Respuesta :
Answer:
The 26 oz jar of peanut butter.
Step-by-step explanation:
1st Jar: $1.00 per 2 Oz's
2nd Jar: $1.00 per 2.16... Oz's
That's why the 2nd Jar is the better deal. More Oz's for the same amount of $$.
Answer:
The 26 oz jar of peanut butter.
Step-by-step explanation:
1st Jar: $1.00 per 2 Oz's
2nd Jar: $1.00 per 2.16... Oz's
That's why the 2nd Jar is the better deal. More Oz's for the same amount of $$.