kylor0 kylor0 05-11-2020 Mathematics contestada 15. You bought four spinners and 1 pack of pencils for school. The package of pencils cost 2 dollars and you spent $22 total. How much was each spinner? Define the variable C = Cost aleach SD 00. Equation Solve. Check Cost per fidget spinner