Respuesta :

Answer:

60.75

Step-by-step explanation:

First, you need to see how much one rose costs.

33.75/15 is 2.25

Next, you need to find out how many 27 roses costs.

2.25*27 is 60.75

Now you have your answer.

Hope this helps and is right!

Q&A Education