PLS HELP!
Mrs. Duzwell bought a box of 150 pencils for $12.
a.) Let p equal the unit price per pencil. Write a multiplication equation that represents her total purchase.


b.) Solve for p. What is the unit price per pencil that Mrs. Duzwell paid?

Q&A Education