Ill give ya a brainliest. Please answer these!!!
At the store, 12 ounces of candy cost $1.25. How much does 1 ounce of candy cost? (round to the nearest cent)
At the store, 12 ounces of candy cost $1.25. How many ounces can you get for $1? (round to the nearest cent)
At the store, 12 ounces of candy cost $1.25. What is the price for 5 ounces of candy? (round to the nearest cent)