Respuesta :
Answer:
12.5
Explanation:
Divide 7.50 by 3 and you will get 2.5
Now you multiply 2.5 x 5
The answer is $12.50. Divide $7.50 by 3 to see how much an individual bag costs. Then multiply 2.50 (7.50 divided by 3) by 5 to get $12.50