jackelinsanchezmunoz jackelinsanchezmunoz 04-11-2020 Mathematics contestada At Manzana Grocery Store, apples cost $2.80 per pound. Maricela bought 2.7 pounds of apples. How much did she pay for the apples? A $75.60 B $11.20 с $0.70 D $7.56