jessicafuentes jessicafuentes 04-11-2020 Mathematics contestada The unit rate for $124 for 8 skirts is $ Choose... per skirt The unit rate for $76 for 5 skirts is $ Choose... < per skirt. So, $124 for 8 skirts or $76 for 5 skirts, Choose... v is the better value.