The unit rate for $124 for 8 skirts is $
Choose...
per skirt
The unit rate for $76 for 5 skirts is $ Choose...
<
per skirt.
So, $124 for 8 skirts or $76 for 5 skirts,
Choose...
v is the better value.

Q&A Education