What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3? (1 point)

Group of answer choices

$0.12 per bottle

$0.75 per bottle

$7.50 per bottle

$12.00 per bottle

Respuesta :

Answer:

$0.75 per bottle is the unit cost per bottle

Otras preguntas

Q&A Education