ADVANCED
A gas station is selling 4 candy bars for $6. How much would 14 candy bars 0 points
sell for? Explain the steps you took to solve the problem.
points
I might be wrong but in my work I did this 4,8,12 + 2 = $20 because you have to multiply and add to get the answer and I got it would be $20. Correct me if wrong.