caboverdenailah
caboverdenailah
04-11-2020
Mathematics
contestada
unit rate of $4.99 for 17 lb
Respuesta :
iflycheertumbler2015
iflycheertumbler2015
04-11-2020
$4.99/17=x/1
17x=$4.99
X=$4.99/17
X=0.29
Answer *unit rate is $0.29/lb
Answer Link
vrajshankhala
vrajshankhala
04-11-2020
The answer is 0.29 cents. You do 4.99/17
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Tameeka is in charge of designing a pennant for spirit week. She wants the base to be 3 and one half feet and the height to be 6 and one half. She has 20 square
a board is 24 in. long. find all the whole number lengths into which it can be evenly divided.
What is the Bond Type and Molecular polarity of PCl3?
a board is 24 in. long. find all the whole number lengths into which it can be evenly divided.
Tameeka is in charge of designing a pennant for spirit week. She wants the base to be 3 and one half feet and the height to be 6 and one half. She has 20 square
What is the Bond Type and Molecular polarity of PCl3?
What is the Bond Type and Molecular polarity of PCl3?
Tameeka is in charge of designing a pennant for spirit week. She wants the base to be 3 and one half feet and the height to be 6 and one half. She has 20 square
Tameeka is in charge of designing a pennant for spirit week. She wants the base to be 3 and one half feet and the height to be 6 and one half. She has 20 square
Tameeka is in charge of designing a pennant for spirit week. She wants the base to be 3 and one half feet and the height to be 6 and one half. She has 20 square