ashleyrobles4349 ashleyrobles4349 04-11-2020 Mathematics contestada Anita has 5 pounds of bananas to make banana bread for a bake sale each pound of bananas cost 0.50 $ how can I need to use what she knows about whole number multiplication to check her answer