Respuesta :
D. $24
Monday: +$4
Tuesday: +$6
Wednesday: +$2
Thursday: +$2
Friday: +$10
4+6+2+2+10= 24
Monday: +$4
Tuesday: +$6
Wednesday: +$2
Thursday: +$2
Friday: +$10
4+6+2+2+10= 24
$2.00 for each cupcake.
monday: he sold 4. 4x2= $8
tuesday: he sold 6. 6x2= $12
wednesday: he sold 2. 2x2= $4
thursday: he sold 2. 2x2= $4
friday: he sold 10. 10x2= $20
in total, that would be $48.
You’re answer is C.
monday: he sold 4. 4x2= $8
tuesday: he sold 6. 6x2= $12
wednesday: he sold 2. 2x2= $4
thursday: he sold 2. 2x2= $4
friday: he sold 10. 10x2= $20
in total, that would be $48.
You’re answer is C.