willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
how do you, wright 50+30z=250+10z the answer z=10 in a story?
What is the perimeter of the isosceles triangle shown below? A. 24 units B. 18 units C. 21 units D. 12 units
Of the last 6 flights to arrive at Wildgrove Airport, 3 were late. Considering this data, how many of the next 14 flights would you expect to arrive late? *
find the value of each missing variable x and y
The volume of Cube A is 216 cubic inches. The length of each edge in Cube B is 2 inches longer than the length of each edge in Cube A. How much greater is the v
What are the two numbers that add to -9 and multiply to 20?
What does the nucleus do? =)
16. Fill in the cluster concept map with terms from the word bank.
why are african countries borrowing more money from china than anywhere else?
A. Graph each proportional relationship. Then,between the two quantities (using the variables pproportionality.1. Gerald is an event photographer. In hisbrochur