Respuesta :

Answer:

I don't see a chart

417373

Answer:

The unit rate is 15.

Explanation:

Time (hours)

6: $90            90/6 = 15

12: $180         180/12 = 15

18: $270        270/18 = 15

24: $ 360      360/24 = 15

You should find the unit rate by dividing y by x. I divided all of the y's by the x's and I got 15 for all of them, which means that the unit rate is 15.

Q&A Education