kayakelly07 kayakelly07 05-10-2020 Mathematics contestada Rachel paid $0.36 per ounce for cheese. Which block of cheese did she buy? A. 8 oz. $2.88 B. 10 oz. $4.19 C. 6 oz. $1.98 D. 5 oz. $2.75