Respuesta :
Answer:
$320
Step-by-step explanation:
If 8 pastries cost 160, and we need to find what 16 pastries is we can use simple multiplication to solve
8 --> 160
^ times 2^
16 -->320
Answer:
$320
Step-by-step explanation:
If 8 pastries cost 160, and we need to find what 16 pastries is we can use simple multiplication to solve
8 --> 160
^ times 2^
16 -->320