Respuesta :

Answer:

$2.50

Step-by-step explanation: 35 divided by 14 is 2.5

Answer:

Divide $35 by 14 gallons to figure out the cost of 1 Gallon ---> 35 ÷ 14 = 2.5 ----> $2.50 per gallon

Q&A Education