abadcrisjohn2006 abadcrisjohn2006 05-10-2020 Mathematics contestada A student sales neckslaces to earn eztra money. She charged $10 per necklace for material and $2.75 per hour to make unique gifts. How much would two necklace cost together if one takes her an hour to make and the other three hoursto make?