BLMpeeps BLMpeeps 05-10-2020 Mathematics contestada Paul bought a package of 6 spiral notebooks for a total cost $13.50. Which equation represent p, the cost, in dollars, of each notebook? A) p= $13.50-6 B) p=$13.50x6 C)p= $13.50+6 D)p= $13.50divided by 6