Leo bought at the farmers market 3.5 lb of fresh strawberries that cost $4.20 per pound. How many pounds could Leo buy with the same amount of money if the strawberries were priced $2.80 per pound?
PLEASE SOMEONE HELP ASAP ALL JESUS HELPERS I MARK BRAINLIEST