Luna is buying food for a dinner party. She is going to buy 2 key lime pies that cost $8.99 each. Shrimp costs $8.50 a pound. She needs to spend less than $45 total. Write and solve an inequality to represent the situation. How many pounds of shrimp she can buy? Round to the nearest whole pound
PLEASE ANSWER WHOLE QUESTION NOT JUST THE SOLUTIONФωФ