Maureen8567 Maureen8567 04-10-2020 Mathematics contestada Mrs. Thomas has $71.00 to purchase bottles of juice for her class. If the bottles of juice cost $3.55 each, how many bottles can she buy? O 2 bottles O 5 bottles O 20 bottles O 25 bottles