Help fast please !! Ryan is going to an amusement park. The price of admission into the park is $25, and once he is inside the park, he will have to pay $3 for every ride he rides on. How much money would Ryan have to pay in total if he goes on 7 rides? How much would he have to pay if he goes on r rides?

Q&A Education