Marcelina uses a blend of white corn and yellow corn to make tortilla chips at her restaurant. She needs to buy 50kg of corn in total for her next order. White corn costs $0.30 per kilogram, yellow corn costs $0.15 per kilogram, and she wants to spend $12.00 in total. Here's a graph that shows a system of equations for this scenario where x is the amount of white corn she buys and y is the amount of yellow corn she buys.