please help me with this
Answer:
50
Step-by-step explanation:
Because the graph is going up by 50.
Answer:
The cost per pencil is $6.25
Step-by-step explanation:
The cost of a 50 pencils is $8
8 ÷ 2= 4
50 ÷ 2 = 25
To find the cost of just one pencil they you would have to divide 25 by 4.
25 ÷ 4 = 6.25
Hope this helps out!!