Respuesta :

Answer:

$17.22 per foot

Step-by-step explanation:

To find the unit rate, divide the amount of money by the amount of feet. This will give you how much money per one foot.

310/18= 17.22222

Answer:

It’s $17.22 repeating per foot so $17.22: 1 ft

Step-by-step explanation:

Divide $310 by 18 ft and you will get 17.22 when you divide 18 by 18 you get 1 making the two numbers $17.22 and 1ft

Q&A Education