25wainio304
25wainio304
05-03-2020
Mathematics
contestada
$9.60 for 4 pounds i need help
Respuesta :
Springlcokfanatic
Springlcokfanatic
05-03-2020
Answer:
$2.4 per pound
Step-by-step explanation:
division
Answer Link
meredith48034
meredith48034
05-03-2020
Answer:
9.60/4 = $2.40 per pound
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
an airplanes altitude changed 496 feet over 8 minutes. what was the mean change of altitude in feet over feet per minute
There are 12 inches in 1 foot. what fact family would you use to find the number of inches in 2 feet?
Please help me with these questions!!! I really need help :)
in the number 956,783,529, how does the value of the digit 5 in the ten millions place compare to the digit 5 in the hundreds place?
write <,>, or = to compare. 127 __ 142
What is the solution to the inequality 3t + 9 ≥ 15 ?
Tyra wants to arrange 32 tiles in equal rows and columns. how many ways could she organized the tiles? list the factors
What was an effect of the Crusades on the Muslim world?
President Carter’s first economic plan proposed
How do you put 8/100 ,3/5 ,7/10 from least to greatest