Need help. ASAP. Will give Brainiest to first response. PLZ HURRY
Answer:
It looks like you got it right the first time 8x+24
Step-by-step explanation:
Just make sure you accommodate everything.
8 people cost $8x
4 people get guide book worth $6 so $24 in total
answer: $8x+24