Respuesta :

Answer:

C, 4 kilogram bags.

Step-by-step explanation:

All you have to do for this is divide the price by the kilograms. I did this for every one and the lowest cost per kilogram was C, $4.60.

Mark brainliest if you can plz!

Q&A Education