Bay12Rupp Bay12Rupp 05-02-2019 Mathematics contestada Dylan is going to the fair and has $35. He is going to use $5 for food. The admission is $7, and rides are $1.85 each. How many rides can he go on? Use $35 = $12 + $1.85x. a) 16 b) 25 c) 12 d) 3 Please help and fast.