Respuesta :

Answer:

The cost per ounce is 0.19

Step-by-step explanation:

In order to find this, divide the overall cost by the amount of ounces.

3.04/16 = 0.19

Simply divide 3.04 by 16

3.04/16=0.19

So the answer is B, $0.19
Q&A Education