Respuesta :
Answer:
$6.29
Step-by-step explanation:
18.87 divided by 3 is $6.29
Answer:
$6.29 per pair
Step-by-step explanation:
To find the unit price for a pair of socks, we take the total price and divide by the number of pairs of socks
unit price = total cost/ number of pairs
= $18.87/ 3
=$6.29 per pair