Joyce is buying supplies at the school bookstore. A pencil costs $0.25, a notebook costs $1.75, and a piece
of graph paper costs $0.05. Which equation below could Joyce use to determine the total cost, c in cents , of purchasing pencils, notebooks, and pieces of paper.

Q&A Education