HydrokidH2O
HydrokidH2O
05-12-2018
Mathematics
contestada
I could use some assistance!!!
Respuesta :
QueenSlash
QueenSlash
05-12-2018
d=6b Since that you want to know the cost of the amount of boxes of strawberries you have bought. The cost is dependent on the number of boxes you have which is why the equation is d=6b. Hope this helps. :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
how does the government provide support to the people of the HIV and AIDS awareness campaign
Michael wants to eliminate the variable y from the system below by adding. First, he will have to multiply one of the equations by a number. Which step will ena
. What is the biological impact of minimum catch sizes on a population of fish? A) Older, less productive adults are removed, improving the population’s health.
What are two art-related careers? What skills would each need?
Royal officials who were directly responsible to the king were called
four workers are hired to weed a field by hand. each is given a plot which is 10 x 7 ft in size. what is the total area of the field?
what the answer to this equation-3+5+2y-7y please show worj
The chaconne made an astonishing metamorphosis into a butterfly is it a noun?
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
__________ is credited with being the first restaurant to franchise.