I’m confused! Help! Please & thanks
Answer:
both round to 12 per but when looking at the exact unit price the second is a better buy but you are only saving less than a dollar.
Step-by-step explanation:
2 for $24.99 is equivalent to 1 for $12.49
5 for $58.99 is equivalent to 1 for $11.79