contestada

Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?

Aliyah has 24 to spend on seven pencils After buying them she had 10 How much did each pencil cost class=

Respuesta :

Take total  and subtract what u had left  then take what that answer is and divide it by the 7 pencils and  u will get ur answer

Answer:

the answer is 2


Step-by-step explanation:


Q&A Education