Josedavidsilvamartin Josedavidsilvamartin 05-11-2018 Mathematics contestada The baker pays $0.80 per pound for sugar and $1.25 per pound for butter. Write an expression that shows how much the baker will spend if he buys 6 pound of butter and 20 pounds of sugar