Respuesta :
If you have a total of $30 to spend you can buy 6 buckets.
You spend $12 to attend (30-12=$18).
Of each bucket costs $3, 18/3=6 buckets
You spend $12 to attend (30-12=$18).
Of each bucket costs $3, 18/3=6 buckets