Emily9806392
Emily9806392
05-10-2018
Mathematics
contestada
Help on the question!
Respuesta :
carriegs
carriegs
05-10-2018
Since you’re finding the unit price (total price/total work gloves) you need to take $44.28 and divide by the amount of gloves. In this case it is 36 gloves. So 44.28/36 is $1.23
Answer Link
Vanessa712
Vanessa712
05-10-2018
The answer is $1.23. Sorry that I’m late
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
The original price of an item, x dollars, is discounted by 15%. A coupon for $2.00 off is applied to the discounted price. Given that x is more than $10.00, whi
Heat, water, sound, and ultrasound procedures are often administered by who
How does Tze-yo-tzuh let the monkey king know that the monkey king was always within his reach?
A school bought $548 in basketball equipment and uniforms costing $29.50 each. The total cost was $2023. Write an equation u can use to find the number of unifo
Is this statement true or false impression paintings by John Twachtman depict a moment in time? A. false B. True
Why can’t I “change the country” on settings?? (In this app)
5x^(-2)-17x^(-1)+6 i’m so confused pls help will give brainliest
Please help, ASAP. Right answers only!
Squanto's travels and some of the places he visited
Read the example below and answer the question that follows. John was asked to solve a series of six math problems. He was able to solve the first five problems